Результати моніторингу якості освіти

У зв язку з  тривалим карантином  програма «Дитина» була виконана частково. Дистанційний режим роботи значно утруднив  моніторинг  освітнього процесу.

Оцінка знань, умінь та навичок дітей за всіма освітніми лініями БКДО в усіх вікових групах показав, що найкращий показник виконання програми з освітніх ліній «Гра дитини» (84%) та «Дитина в соціумі» (72%), дещо менший  показник належить освітній лінії «Дитина у світі культури» (69% по ЗДО). Отже, вихователям дошкільного  закладу необхідно посилити роботу з художньо-естетичного розвитку дітей, який тісно пов'язаний з інтелектуально-пізнавальним, креативним розвитком дитини, долученням її до основ морально-етичної, емоційно-ціннісної культури тощо. Рівень розвитку дітей з особливими освітніми потребами (без офіційного статуса), які є в кожній групі також вплинув на зниження рівня виконання державних стандартів дошкільної освіти.

Повний аналіз результатів педагогічного діагностування дітей за освітніми лініями засвідчує позитивну динаміку рівнів розвитку дітей: низькі показники рівня розвитку дітей у вікових групах на початок навчального року змінені на середні та достатні, середні - на достатні та високі на закінчення навчального року. Це свідчить про хорошу динаміку й організацію належного освітнього процесу в закладі, відповідальність педагогічних працівників перед вихованцями, батьками і державою за надання якісної дошкільної освіти відповідно до державних стандартів, виконання яких обов’язкове для кожного ЗДО.

Аналіз  розвивального середовища, заходи контролю, показали необхідність  впровадження сучасних  здоров язберігаючих  технологій, оволодіння  ігровими техніками, інтегрування різноманітних технік з метою  підтримання інтересу дітей, боротьбою з гіподинамією.